Harmonogram
Mamy przyjemność zaprosić na 16-tą już edycję Konferencji Inspiring Solutions, która odbędzie się w dniach 21-23 marca 2023 r. Wydarzenie organizowane jest przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i co roku łączy środowisko akademickie ze światem IT oraz biznesu.
Tegoroczna edycja odbędzie się w formie stacjonarnej. Zapisy i udział w wydarzeniu są w pełni darmowe.
Warsztaty
3 dni warsztatów tematycznych przeprowadzanych przez międzynarodowych specjalistów z branż biznesowej i IT.
Certyfikat
Uzyskaj certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji naukowej Inspiring Solutions! Wymagany udział w minimum 3 warsztatach.
Networking
Szukasz idealnego partnera biznesowego? Dołącz do wyjątkowej sieci networkingowej i poznaj osoby zajmujące się IT i biznesem w największych firmach!
Umiejętności
Skorzystaj z doświadczeń i rozwiązań specjalistów oraz zdobądź praktyczną wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie.
Harmonogram 16. konferencji Inspiring Solutions.
wtorek, 21 marca 2023
Uroczyste rozpoczęcie Konferencji Głównej Inspiring Solutions 16, na którym Partner Strategiczny wydarzenia – Procter & Gamble – opowie o roli technologii w szeroko rozumianym biznesie.
Prelegent: Michał Dygudaj
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek G, Aula Główna
13:30-15:00
IFS
Zarządzanie majątkiem przedsiębiorstw - najnowsze technologie i jak je wdrażać.
Na warsztacie dowiecie się jak najnowsze technologie typu AI, IIOT, AR wykorzystywane są do optymalizacji czynności i wspomagania decyzji związanych z majątkiem przedsiębiorstw. Omówimy obecne problemy rynku i jak je rozwiązywać.
Prelegent: Szymon Kot
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 5B
W trakcie prelekcji Radosław Łyko, Marketing Program Manager in Google, opowie o innowacyjnym podejściu międzynarodowej korporacji do rozwiązywania różnorodnych problemów ze świata technologicznego (i nie tylko), a także opisze na czym polega kreatywność tego podejścia.
Prelekcja prowadzona w języku polskim.
Prelegent: Radosław Łyko
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 5B
środa, 22 marca 2023
Pragniemy zwiększyć świadomość osób obecnych na sali o wykorzystaniu sztucznej inteligencji, a także możliwości jakie ona współcześnie daje. Chcemy, ze względu na studentów, poznać rady i wskazówki dotyczące tego, jak odnaleźć swoje miejsce we współczesnym świecie zdominowanym przez technologie, a także gdzie zacząć, aby móc się swobodnie poruszać w “nowej rzeczywistości”.
Na panelu dyskusyjnym poruszone zostaną także tematy kryptowalut, reklam i marketingu, branży lotniczej i transportowej, a także roli kobiet w branży technologicznej.
A więc – czy w przyszłości sztucznej inteligencji jest miejsce dla człowieka?
Panel prowadzony w języku polskim.
Prelegenci: Krzysztof Bochenek, Paweł Łaskarzewski, Ada Klimczak, Piotr Golianek
Moderator: dr. Maciej Kawecki
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, aula I
13:30-15:00
SEB
Crunching Numbers, Stopping Crime: How Data Science and BI Drive Financial Crime Prevention. Scandinavian Bank's Perspective.
W trakcie warsztatu specjaliści SEB pokażą w jaki sposób w Banku Skandynawskim działa się przeciwko wszelkiego rodzaju przestępstwom finansowym.
Warsztat prowadzony w języku angielskim.
Prelegenci: Anna Makowska, Katarzyna Konieczna, Maria Świerzewska, Fabion Abazaj, Stephen Bottomley, Kinga Urbańczyk, Tomasz Leks
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 4A
Prelekcja traktować będzie o technologiach stojących za NFT, wyłożonych prostym językiem, który zrozumieć może każdy, a nie tylko samozwańczy cryptodegeni. Porozmawiamy o projektach wykorzystujących tę technologię i o tym, czemu niektóre odniosły sukces. Czemu ten sukces, choć spory, wciąż jest poważnie ograniczony. Postaram się odpowiedzieć na pytanie: co zrobić, aby produkty oparte o NFT mogły trafić do mas.
Prelegent: Piotr Adamczyk
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 4A
czwartek, 23 marca 2023
Warsztat w trakcie którego uczestnicy będą mieli szansę po raz pierwszy doświadczyć programowania w języku Python. Warsztat ma na celu zaszczepienie w uczestnikach pasji do programowania i ukazania choć w małym stopniu tego jak wygląda praca programisty.
Warsztat prowadzony w języku polskim.
Uwaga! Uczestnicy muszą pojawić się z własnym laptopem, na którym zainstalowany będzie program Anaconda-Navigator.
Link do pobrania programu: https://www.anaconda.com
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 2A
Prelegent: Tobiasz Rozum
Zapraszamy na wykład dotyczący zarządzania projektami we wdrażaniu rozwiązań technologicznych. Czym jest Project Management w organizacji? Co to jest Agile i czym różni się od Waterfall’a? Czy Sponsor tylko wykłada pieniądze? Ryzyko w projekcie – szansa czy zagrożenie? Co przed przecięciem “czerwonej wstęgi” na otwarcie nowego biura musi wykonać wcześniej zespół projektowy w obszarze technologii?
Odpowiedzi na te i inne pytania udzielą przedstawiciele zespołu Project & Program Management z Citi!
Warsztat prowadzony w języku polskim.
Prelegenci: Marta Piechowiak-Naróg, Patryk Maliszewski, Łukasz Pszczółkowski
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 2A
15:30-17:00
Tomasz Konecki
Pionierzy i pierwsi naśladowcy - innowacyjny wyścig zbrojeń i drogi na skróty dla obu stron.
Premia pierwszeństwa to jednocześnie największy dar i największe przekleństwo. Jak nie stracić nowatorskiego produktu wśród wygłodniałej konkurencji i jak mądrze inspirować się nowościami i zmianami na rynku, aby uruchomić własny projekt?
Prelegent: Tomasz Konecki
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 2A