Menu Zamknij

Harmonogram i zapisy

Mamy przyjemność zaprosić na 16-tą już edycję Konferencji Inspiring Solutions, która odbędzie się w dniach 21-23 marca 2023 r. Wydarzenie organizowane jest przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i co roku łączy środowisko akademickie ze światem IT oraz biznesu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w formie stacjonarnej. Zapisy i udział w wydarzeniu są w pełni darmowe.

Warsztaty

3 dni warsztatów tematycznych przeprowadzanych przez międzynarodowych specjalistów z branż biznesowej i IT.

Certyfikat

Uzyskaj certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji naukowej Inspiring Solutions! Wymagany udział w minimum 3 warsztatach.

Networking

Szukasz idealnego partnera biznesowego? Dołącz do wyjątkowej sieci networkingowej i poznaj osoby zajmujące się IT i biznesem w największych firmach!

Umiejętności

Skorzystaj z doświadczeń i rozwiązań specjalistów oraz zdobądź praktyczną wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie.

Harmonogram 15. konferencji Inspiring Solutions

wtorek, 22 marca 2022

12:00-12:30

P&G

Grand Opening - otwarcie konferencji

Oficjalne otwarcie konferencji, podczas którego prelekcje poprowadzą Katarzyna Górnicka, Senior IT Director w oraz Aleksandra Kazanowska, IT Director w P&G. Prelegentki opowiedzą o tym jak poprowadzić swoją karierę w IT, aby odnieść sukces. Będziecie mieli okazję posłuchać również o największej firmie FMCG na świecie: o celach, wartościach i zasadach P&G.

Prelegenci: Katarzyna Górnicka (Senior IT Director), Aleksandra Kazanowska (IT Director)

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, Aula 1

13:30-15:00

P&G

Agile w korporacji - mindset i narzędzia

Agile to obecnie najpopularniejsza metodyka zarządzania w IT. Prelekcja pozwoli Wam zrozumieć tips & tricks w kontekście efektywnego zarządzania.

Prelegent: Michał Prusarczyk (Senior IT Manager)

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 5B

15:30-17:00

P&G

Agile i DevOps jako metodyki zarządzania w IT

Podczas prelekcji posłuchacie o konkretnych przykładach transformacji Agile i DevOps, którą P&G wykonało dla jednej z największych platform webowych.

Prelegent: Przemek Jaworski (IT Director)

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 5B

17:30-19:00

Allegro

Jakieś wątki? - czyli jaką rolę wątki odgrywają w aplikacji [NOWY TERMIN: 12.04.2022]

Dotnet się zmienia. Nasze aplikacje uruchamiane są teraz na linuxie obok setek innych instancji na tej samej maszynie. Jednym z zasobów który współdzielą w systemie są wątki i żeby je najlepiej wykorzystać warto zrozumieć jak wpływają na naszą aplikację.

Czym różnią się wątki windowsowe od linuxowych? Skąd aplikacja bierze wątek? Ile kosztuje jeden wątek? Ile aplikacja potrzebuje wątków? W tej prezentacji postaramy się przybliżyć, czym jest wątek i odpowiedzieć na te pytania.

Prelegent: Tomasz Szczerba

Miejsce: online (link zostanie wysłany osobom zapisanym na maila na ok. 1h przed wydarzeniem)

środa, 23 marca 2022

11:30-13:00

LeanCode

Product Owner, czyli kto trzyma lejce jednorożca

Proces cyfryzacji otaczających nas usług jest nieunikniony. Trend przyspieszają wszystkie kryzysy związane z pandemią, klimatem a nawet wojna na Ukrainie. W obliczy powszechnej transformacji cyfrowej krytycznie istotne dla powodzenia projektów są osoby, które potrafią działać na styku IT i biznesu. Na wagę złota są umiejętności analizy i syntezy, które pozwolą na wyznaczenie jasnych torów rozwoju produktów cyfrowych. Na warsztacie przejdziemy przez pełen proces tworzenia cyfrowych produktów w oparciu o metodykę Google Ventures. Warsztat będzie wstępem do powstającej Inspiring Solutions Academy, gdzie w cyklu 8 dodatkowych, cyklicznych spotkań przybliżymy tematykę budowania produktów cyfrowych od strony praktycznej.

Prelegent: Łukasz Kosman

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 2B

13:30-15:00

PwC

Roboty w biznesie - moda czy konieczność i dlaczego ludzie jednak są potrzebni - pół żartem pół serio

Warsztat dotknie tematu z którym wielu z nas ma do czynienia w ostatnim czasie. Wszyscy jesteśmy klientami banków, telekomów i innych firm, które wprowadzają do obsługi klienta roboty. Czasem ich działanie jest niezauważalne a czasem są po prostu irytujące. W trakcie warsztatu spróbujemy się zmierzyć z tematem czy i kiedy warto zrobotyzować procesy biznesowe i czym tak naprawdę są roboty w biznesie. Warsztat z natury będzie traktował temat pół żartem (w temacie nieudanych robotów lub ciekawych przypadków użycia robotów) i całkiem serio (w temacie optymalizacji wykorzystania możliwości człowieka).

Dotkniemy również poważniejszych tematów – „autonomiczne” systemy transakcyjne, Automatyzacja powtarzalnych procesów biznesowych, wykorzystanie AI w planowaniu działalności przedsiębiorstw itp.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki od firmy oraz dodatkowe zestawy dla najaktywniejszych uczestników.

Prelegent: Maciej Pogoda

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 2A

15:30-17:00

Citi

NLP – Przetwarzanie języka naturalnego

Machine Learning i Data Science – co kryje się pod tymi (niezwykle modnymi ostatnio) nazwami? W jaki sposób Siri czy Alexa są w stanie inteligentnie nam odpowiadać? W tracie tej sesji skupimy się na poddziedzinie Data Science zajmującej się przetwarzaniem języka naturalnego (Natural Language Processing – NLP), czyli jak sprawić by program zrozumiał człowieka. Wytłumaczymy podstawy teoretyczne, które potem wykorzystamy w praktyce w trakcie krótkiego demo.  

Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki od firmy. Pod koniec spotkania przewidziany jest quiz z nagrodami.

Prelegenci: Joanna Smolska, Tomasz Kulnianin

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 2A

17:30-19:00

mBank

Kredyty na miliony złotych – jak zbudować cyfrowy proces w partnerskim stylu?

Dlaczego digitalizujemy procesy? Jak zarządza się projektem angażującym biznes, ryzyko i IT? Jak tworzy się interdyscyplinarne zespoły? Co zrobić, by IT odpowiadało na potrzeby biznesu, a biznes rozumiał technologiczne wyzwania? Na te pytania odpowiedzą nasi prelegenci.

Prelegenci: Anna Kaszlewicz (Wicedyrektor w Pionie Ryzyka) i Artur Wąsik (Wicedyrektor IT).

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 2A

czwartek, 24 marca

13:30-15:00

Citi

Public Cloud @ Citi - wprowadzenie do zagadnień związanych z chmurą

Warsztat, który dla Was przygotowaliśmy, pozwoli Wam zrozumieć istotę tzw. rozwiązań cloud’owych – skąd się wzięły, po co są, z czego są zbudowane oraz powody dla których przenosimy infrastrukturę IT do chmury. Na naszym warsztacie usłyszycie trochę o chmurze publicznej (AWS / Google), wirtualizacji (aaS) oraz konteneryzacji. Pokażemy nowe trendy w projektowaniu systemów informatycznych takie jak GitOps , Everything-as-Code oraz dlaczego to są krytyczne aspekty w kontekście bezpieczeństwa systemów. Dodamy perspektywę wyzwań związanych z Public Cloud w kontekście globalnej instytucji finansowej. Na koniec pokażemy małe live-demo demonstrujące wykorzystanie chmury w procesie developmentu aplikacji.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki od firmy. Pod koniec spotkania przewidziany jest quiz z nagrodami.

Prelegenci: Rafal Kuszneruk, Łukasz Fedorko , Katarzyna Woźniczak

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 1A

15:30-17:00

SEB

Data journey in a Scandinavian Bank

Skandinaviska Enskilda Banken to jeden z największych skandynawskich banków. Nasza filozofia oparta jest na zasadach zrównoważonego rozwoju i wspieraniu postępu technologicznego.

160-letni bank może kojarzyć się ze skostniałymi procesami oraz tradycyjnym podejściem do finansów. Podczas spotkania z nami chcemy pokazać, że bankowość to także nieograniczone możliwości pracy z danymi i miejsce technicznej innowacji. Nasi koledzy – zarówno doświadczeni, jak i ci na początku kariery – opowiedzą o swoich rolach w Banku i najciekawszych projektach. Będziecie mieli okazję przekonać się, że praca w SEB to szansa na bycie integralną częścią cyfrowej rewolucji w jednej z największych skandynawskich instytucji finansowych i że zielone jest nie tylko nasze logo!

Prelegenci: 
Karolina Kreczmer – Quantitative Analyst z zespołu Data & Analytics
Wiktor Hejchman – Data Scientist z zespołu Debt Capital Markets
Szymon Osuch – Quantitaive Analyst z zespołu FICC (fixed income instruments, currencies, and commodities)
Anna Pieczyrak – Pisulińska – Analityczka w zespole Bankowości Inwestycyjnej i absolwentka programu CEMS MiM
Maria Świerzewska – Doradca Zarządu

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, budynek C, sala 1A

17:30-19:00

Goldman Sachs

Quantitative models with Algorithmic Differentiation in Finance [ENG]

The workshop will be held in English
Warsztaty odbędą się w jęz. angielskim. 

Stochastic processes, machine learning, and numerical techniques – if all this sounds for you rather interesting than scary, we have a great opportunity to offer! Join workshop organized by Goldman Sachs Quantitative Strats to see how classic Derivative pricing techniques can be supplemented by latest Machine Learning solutions for their joint application in Finance.

It is suggested to bring your own laptop.

Speakers: Rafał Gradziel, Vladimir Trenzenok, Maciej Walega

Place: Warsaw School of Economics, building C, room 1A
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa, budynek C, sala 1A