Menu Zamknij

Harmonogram i zapisy

Mamy przyjemność zaprosić na 15-tą już edycję Konferencji Inspiring Solutions, która odbędzie się w dniach 22-24 marca 2022 r. Wydarzenie organizowane jest przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i co roku łączy środowisko akademickie ze światem IT oraz biznesu.

Tegoroczna edycja odbędzie się w formie stacjonarnej. Zapisy i udział w wydarzeniu są w pełni darmowe.

Warsztaty

3 dni warsztatów tematycznych przeprowadzanych przez międzynarodowych specjalistów z branż biznesowej i IT.

Certyfikat

Uzyskaj certyfikat potwierdzający uczestnictwo w konferencji naukowej Inspiring Solutions! Wymagany udział w minimum 3 warsztatach.

Networking

Szukasz idealnego partnera biznesowego? Dołącz do wyjątkowej sieci networkingowej i poznaj osoby zajmujące się IT i biznesem w największych firmach!

Umiejętności

Skorzystaj z doświadczeń i rozwiązań specjalistów oraz zdobądź praktyczną wiedzę i umiejętności w danej dziedzinie.

Harmonogram zeszłorocznej konferencji Inspiring Solutions 14:

23 marca

15:00

Citi

Agile – zarządzanie rozwojem aplikacji oraz DevOps w akcji (CI/CD Pipeline)

15:00-16:30

Część 1: Agile – Zarządzanie Rozwojem Aplikacji

W zależności od potrzeb, aplikacje mogą mieć postać prostych, interaktywnych formularzy bądź rozbudowanych narzędzi do obsługi zaawansowanych procesów w dużych korporacjach. Każda aplikacja wymaga jednak indywidualnej analizy, aby zaprojektować optymalne rozwiązanie. Rozwiązanie, które musi zostać finalnie wdrożone i udostępnione do użycia dla naszych klientów. Jak odnaleźć się w gąszczu wymagań, rozwiązań, narzędzi, deweloperów, bezpieczeństwa, obowiązujących metodologii i standardów? O tym wszystkim będzie ta sesja!

Część 2: DevOps w Akcji (CI/CD Pipeline)

W trakcie wykładu pokażemy jak w poukładany oraz efektywny sposób przejść z etapu pisania kodu źródłowego do udostępnienia aplikacji użytkownikom. Wytłumaczymy czym tak naprawdę jest DevOps i wyjaśnimy wszystkie słowa kluczowe. W części praktycznej pokażemy jak w szybki sposób stworzyć własny CI/CD Pipeline z wykorzystaniem popularnych narzędzi będących obecnie standardem na rynku (Bitbucket, Teamcity, AWS). Na własne oczy zobaczysz wszystko co jest potrzebne, żeby z marszu stać się efektywnym członkiem zespołu IT. Na koniec powiemy czym tak naprawdę są kontenery i dlaczego wszyscy o nich mówią.

Warsztat przeprowadzą:

Piotr Nowak – Inżyniera Oprogramowania, stypendysta studiów magisterskich Imperial College London. W ciągu kilku lat pracował dla banku na różnych stanowiskach, obecnie zarządza zespołem IT rozrzuconym po całym świecie. Piotr jest pasjonatem DevOps i poświęca dużo uwagi usprawnianiu procesów tworzenia oprogramowania.

Krzysztof Zawierucha – Menedżer ds. Rozwoju Aplikacji odpowiedzialny za dostarczanie rozwiązań technicznych dla aplikacji Citi, zarządzający zespołami Citi jak i wspolpracujących partnerów w zakresie projektowania, rozwoju, wdrażania, ryzyka i elementów kontrolnych cyklu życia aplikacji.

19:00

PwC

Zarządzanie globalnym produktem technologicznym, czyli nasza droga od Janko Muzykanta do koncertów w Royal Opera House

19:00-20:30

Zespół ekspertów z PwC opowie na przykładzie swojego sztandarowego produktu technologicznego o procesie globalizacji produktów IT, walce ze stereotypami i nieustannej próbie znalezienia złotego środka.

Warsztat przeprowadzą:

Wojciech Kalbarczyk – Manager w PwC Polska, od ponad dziesięciu lat profesjonalnie związany z tworzeniem i zarządzaniem produktów technologicznych opartych o innowacyjne i zaawansowane analizy danych, obszary Big Data, data visualization i BI.

Jan Sołtys – Senior Manager w PwC Polska, odpowiedzialny za prowadzenie dużych projektów wdrożeniowych oraz oraz rozwijanie nowych produktów technologicznych dla klientów PwC. 

Podczas trwania warsztatu zostanie ogłoszony konkurs z nagrodami!

24 marca

15:00

Citi

Wykorzystywanie i zarządzanie najnowszymi technologiami IT na rynkach finansowych

15:00-16:30

Prelekcja ma na celu zapoznanie uczestników w nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami IT, które są wykorzystywe na rynkach finansowych. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z rozwiązaniami technicznymi, ale również podstawowymi mechanizmami wykorzystywanymi na giełdach. Wykład przybliża takie aspekty jak „Low Latency Trading”, „High Frequency Trading”, “Resiliency”, “Continuity of Business”.

Wystąpienie poprowadzi Wojciech Dajewski.

19:00

MicroStrategy

Platforma analityczna MicroStrategy - eksploracja i wizualizacja danych w Business Intelligence

19:00-20:30

Warsztat przeprowadzi Paweł Staniszewski, Service Program Lead i Senior Consultant z 10 letnim doświadczeniem w Consultingu. Ekspert MicroStrategy z działu Administracji.

25 marca

15:00

BGK

Czy bankowość może być innowacyjna? Kryptowaluty a bankowość

15:00-16:30

Podczas warsztatu dowiesz się między innymi: w jaki sposób zmieniają się systemy bankowe? Czy w banku nadal programuje się w COBOL? Prowadzący przedstawi ponadto nowe sposoby wytwarzania kodu i stosowanie chmur obliczeniowych.

Warsztat przeprowadzi Bartosz De-Boulangé, programista w Banku Gospodarstwa Krajowego z 3-letnim doświadczeniem. Zawodowo zajmuje się przede wszystkim integracją systemów i rozwijaniem aplikacji bankowych. 

17:00

Allegro

Machine Learning od koncepcji do produkcji - jak Allegro korzysta z AI do rozwoju swojego biznesu?

Brak miejsc

17:00-18:30

Choć sztuczna inteligencja to pojęcie które na dobre zagościło w słowniku każdego lidera biznesowego, często jest w użyciu mocno na wyrost. Z drugiej strony prawdziwie innowacyjne spółki technologiczne transformują swoje biznesy, formułując przyszłość technologicznego świata właśnie dzięki inteligentnym algorytmom. Na podstawie swoich doświadczeń w tworzeniu działu badawczo-rozwojowego, zajmującego się właśnie uczeniem maszynowym, opowiem jak AI realnie transformuje biznes na przykładzie największej platformy Allegro.

Warsztat przeprowadzi Ireneusz Gawlik, szef obszaru ML Research w Allegro, zajmującego się rozwojem algorytmów machine learning na potrzeby rozwoju biznesu Allegro. Na co dzień zarządza grupą kilkudziesięciu inżynierów badań, pracującymi nad takimi zagadnieniami jak rozumienie języka naturalne, wizja komputerowa bądź systemy rekomendacyjne. Wcześniej związany z zespołem Przetwarzania Sygnałów Cyfrowych na swojej alma mater, krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. W wolnym czasie aktywnie koncertujący perkusista.